Zakladateľ pochádza zo skromných pomerov

Date:

Značka Cartier je synonymom luxusu, ale jej zakladateľ sa narodil v chudobe. Ako jedno zo šiestich detí žil v Marais, vtedy preľudnenej a chorobami zamorenej parížskej štvrti. 

Louis-François Cartier vyrastal v robotníckej triede a jeho matka bola prádla a otec kovorobník, a tak mal k diamantom a perlám tak ďaleko, ako to len bolo možné.

Napriek tomu, že vyučenie v šperkárstve, ktoré Louis-Francoisovi zariadil jeho otec, bolo prvým priaznivým krokom k vytvoreniu jeho žiarivého dedičstva, bolo vyčerpávajúce a vyžadovalo, aby Louis-Francois pracoval spolu s ďalšími mladými robotníkmi 15 hodín denne v dielni.

Povolanie klenotníka bolo pre mladého muža z chudobnej rodiny príliš neobvyklé a neperspektívne. Ale už v roku 1847 Cartier odkúpil obchod svojho učiteľa a rýchlo ho urobil úspešným a prosperujúcim.

Aby zvýšil atraktivitu obchodu pre širší okruh zákazníkov, inzeroval popri hlavnom obchode s hodinkami aj originálne šperky a módne novinky.

Chcete sa dozvedieť viac o ďalších zaujímavostiach, móde či šperkoch alebo drahých kameňoch? Mrknite na náš blog. Môžete si tu napríklad prečítať zaujímavosti o módnej spoločnosti Reserved alebo napríklad o Lindexe.

- Reklama -pr články

Redakce doporučuje

Další články autora
4women

Zahaľte sa do farieb jesene – poradíme vám, ktoré sú tie najkrajšie

Leto sa chýli ku koncu a nadvládu nad počasím preberá...

Mýty o inkontinencii, ktorým neverte

Únik moču je veľmi nepríjemným problémom a diskusia o...

Kyselina hyalurónová: Vyhladí vrásky a osvieži pleť

Starnutie pleti zatiaľ veda zastaviť nevie. Dobrou správou ale...