Kyselina hyalurónová: Vyhladí vrásky a osvieži pleť

Date:

Starnutie pleti zatiaľ veda zastaviť nevie. Dobrou správou ale je, že ho z viac ako 80 % spôsobujú vonkajšie faktory, ktoré môžeme ovplyvniť. Okrem správnej životosprávy zohráva kľúčovú úlohu aj vhodná starostlivosť o pleť. Čo by mala zahŕňať? Napríklad prípravky s kyselinou hyalurónovou, ktorú niektorí nazývajú elixírom mladosti.

linky aj výrazné vrásky
Výskumy potvrdili, že kyselina hyalurónová skutočne vyhladzuje povrch pleti a redukuje jemné linky aj vrásky. A to ako v kombinácii s dermatologickou liečbou v podobe výplňových injekcií, tak aj vo forme samostatnej lokálnej starostlivosti. Čo presne to znamená? Že pleťové krémy a séra s obsahom kyseliny hyalurónovej nie sú len marketingový trik, ale skutočne vám zaistí hladší, žiarivejší a mladší vzhľad pleti.

Čo je kyselina hyalurónová a ako funguje v pleti
Kyselina hyaluronová alebo hyaluronan je látka, ktorú prirodzene vytvárajú bunky vo vašom tele. S kolagénom a elastínom tvorí jednu z hlavných zložiek spojivového tkaniva, ktoré obklopuje kožné bunky. Kyselina hyalurónová sa pritom stará o to, aby bola vaša pleť pevná a hydratovaná. Je na to priamo prispôsobená. Dokáže na seba nadviazať až 10000× viac vody, než koľko sama váži. To znamená, že 1 gram kyseliny hyalurónovej na seba naviaže až 10 litrov vody.

Postupne, ako starneme, produkuje naša pleť čoraz menej kyseliny hyalurónovej. S rastúcim vekom sa tiež znižuje hladina kolagénu a elastínu. V prípade kolagénu je to od 25. narodenín dokonca o 1 % ročne. Štruktúra kožného tkaniva sa tak narúša a pleť stráca svoju silu. Nie je už tak pevná a vrásky sa prehlbujú. Existuje ale riešenie.

Výskumy preukázali, že kyselina hyalurónová vo výrobkoch lokálnej starostlivosti o pleť zlepšuje hydratáciu a plnosť pleti a zmierňuje výskyt vrások. Výhodou navyše je, že hyaluronan pleť nedráždi. Naopak ju upokojuje, a to dokonca aj citlivú pleť.

Kedy začať používať prípravky s kyselinou hyalurónovou
Ideálne je to zhruba od 20. až 25. roku. V tom čase sa totiž na tvári začínajú tvoriť prvé jemné linky a vrásky. Pleť sa vysušuje, stráca žiarivosť a občas vyzerá mdlo a unavene. Postupom času ďalej klesá množstvo kyseliny hyalurónovej, spomaľuje sa proces bunkovej obnovy a znižuje prekrvenie pleti.

Viete, že…
Až 90% všetkého predčasného starnutia pleti spôsobuje UV žiarenie? Svetlá alebo citlivá pleť je navyše k skorej tvorbe vrások náchylnejšia.

Stavte na kozmetiku s kyselinou hyalurónovou, ktorá má preukázanú účinnosť
V záplave kozmetických produktov môže byť ťažké sa vyznať. Ak chcete zmierniť prejavy starnutia, siahnite po tých prípravkoch, ktorých účinnosť je klinicky a dermatologicky preukázaná. Takými výrobkami sú napríklad 3 rady dermokozmetiky Eucerin, ktoré sú špeciálne prispôsobené každej z kľúčových fáz procesu starnutia pleti.

Pokiaľ riešite prvé prejavy starnutia, preskúmajte rad Eucerin Hyaluron-Filler+ 3x EEFECT. Je ideálny na boj s jemnými linkami, ale zvládne vyplniť aj hlboké vrásky. Zvyšuje navyše produkciu vlastnej kyseliny hyalurónovej v pleti až o 256 %.
Ak už pri pohľade do zrkadla vidíte prehlbujúce sa vrásky a pevnosť vašej pleti ochabuje, vyskúšajte Eucerin Hyaluron-Filler + Volume-Lift. Vyplní hlboké vrásky a má liftingový účinok, takže pomôže navrátiť pleti jej pevnej kontúry.
Pre zrelú pleť vyvinula značka Eucerin rad Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity. Jej omladzujúce účinky sú klinicky i dermatologicky preukázané. Vyplní hlboké vrásky, vyživí pleť a zlepší jej pružnosť.

- Reklama -pr články

Redakce doporučuje

Další články autora
4women

Zahaľte sa do farieb jesene – poradíme vám, ktoré sú tie najkrajšie

Leto sa chýli ku koncu a nadvládu nad počasím preberá...

Zakladateľ pochádza zo skromných pomerov

Značka Cartier je synonymom luxusu, ale jej zakladateľ sa...

Mýty o inkontinencii, ktorým neverte

Únik moču je veľmi nepríjemným problémom a diskusia o...