Vypite tento nápoj pred spaním. Lepšie zaspíte a vaše telo bude v noci rýchlo páliť tuky

Date:

Moderný životný štýl nie je práve požehnaním pre optimálny zdravotný stav. Sedavé zamestnanie, nedostatok pohybu a rýchle stravovanie sú v skutočnosti naozaj škodlivým kokteilom, ktorý nie je jednoduché vyvážiť, prípadne sa ho zbaviť.

Nečakaný účinok
Podľa niektorých odhadov až polovica ľudí trpí nadváhou a časť z nich dokonca obezitou. Hoci si to mnohí neuvedomujú, už napríklad desať kíl nad optimálnu váhu je pre telo v dlhodobom meradle veľkým záprahom. V jeho dôsledku budete mať dosť možno zvýšený cholesterol či krvný tlak, čo vedie k závažným kardiovaskulárnym chorobám alebo napríklad rakovine.

Rada je pochopiteľne jednoduchá. Mali by ste sa viac hýbať a jesť zdravšie. To sa ale ľahšie hovorí ako robí. Pokiaľ sa vám tak hmotnosť stále nedarí znížiť na hodnotu, ktorá je pre vás odporúčaná, môžete siahnuť po ďalších osvedčených postupoch. Našťastie totiž existujú potraviny alebo nápoje, ktoré vám s chudnutím a redukciou tukového tkaniva môžu pomôcť bez toho, aby to stálo ktovieaké úsilie.

Vynikajúci je v tomto ohľade napríklad koriandrový džús, ktorý odporúča expertka na výživu Ieva Kubiliute. „Koriandrový džús je vynikajúci pre svoj rýchly efekt na zníženie váhy,“ uviedla výživová poradkyňa. Účinok tohto džúsu je taký, že dokáže naštartovať metabolizmus. Ten potom páli väčšie množstvo kalórií rýchlejšie.

Veľmi prospešný nápoj
Nie je preto vôbec od veci si koriandrový džús dať predtým, než si ľahnete k spánku. Večer sa v takom prípade nemusíte príliš obmedzovať so stravovaním, ako sa často odporúča. Ľudia potom zbytočne hladujú. Tento džús vás tiež na noc upokojí, takže sa vám bude lepšie spať.

Nejde však o jediné účinky koriadrového džúsu. Ten sa totiž môže pochváliť veľkým obsahom antioxidantov, ktoré pomáhajú s trávením. Niektoré štúdie potvrdili, že koriander ich má aj protirakovinový efekt a pôsobí preventívne voči cukrovke. Navyšuje tiež hladinu omega 3 a omega 6 mastných kyselín v rámci viscerálneho tuku.

Samotný koriandrový džús nie je niečím extra chutným. Môžete si ho však ozvláštniť. Pozor ale na pridávanie cukru, ten by efekty do značnej miery obmedzil. Vhodné je napríklad namiešanie s citrónom.

- Reklama -pr články

Redakce doporučuje

Další články autora
4women

Ako byť štíhla aj bez cvičenia vďaka jarnému detoxu

Jar sa pomaly hlási o slovo, ale vy sa...

Osvedčené kombinácie potravín, vďaka ktorým schudnete oveľa rýchlejšie

Chcete chudnúť rýchlejšie? Potom stavte na osvedčené kombinácie potravín,...

Koľko hodín spať, keď máte 18, 30 alebo 65 rokov, aby vaše telo regenerovalo?

Spánok je nevyhnutná súčasť vášho života a potrebujete ho...