Klasické vrkôčiky a ďalšie jednoduché účesy, ktoré zvládnete aj keď sa veľa ponáhľate

Date:

Určite sa vám už niekedy stalo, že ste nestíhali a pritom ste boli nervózni, aby ste urobili dobrý celkový dojem. K tomu pochopiteľne patrí aj upravený vzhľad, kedy drvivá väčšina žien začína líčením a až potom sa venuje vlasom. Na vlasy tak občas zostáva minimum času a nie je čas na zložité účesy. Čo teda na hlave vytvoriť, ak chcete zapôsobiť aj upravenými vlasmi, ale nemáte príliš času?

Vrkôčik či vrkôčiky
Tento účes je úplná klasika a navyše jeho tvorba netrvá dlho. Vrkôčiky navyše udržia vlasy dlhšie svieže. Ak máte veľmi mastné vlasy, skúste vlasy pred spletením do vrkoča trochu natupírovať prstami alebo hrebeňom, aby ste získali čo najväčší objem vlasov. Pri hlave vrkoč príliš neuťahujte, v prípade veľmi mastných vlasov je ideálny vrch hlavy skryť elegantnou širokou čelenkou alebo šiltovkou.

Krepované vlasy
Máte doma krepovačku? Krepované vlasy sa opäť vracajú do módy, len je potrebné, aby ste to s touto úpravou neprehnali. Pomocou krepovačky dodáte vlasom stratený objem a navyše vytvoríte zaujímavý efekt, ktorý zakryje aj tie najviac neposedné vlasy. Nakrepované vlasy potom ešte môžete prsty či hrebeňom natupírovať a ľahko zopnúť na vrchu hlavy. Získate tak veľmi ľahko rebelsky vyzerajúci účes, ktorý bude pôsobiť pracným dojmom.


Efekt mokrých vlasov
Pokiaľ máte husté vlasy, môžete si dovoliť aj efekt mokrých vlasov, ktorý sa hodí predovšetkým pre letné mesiace. Na vrch hlavy jednoducho naneste trochu gélu a vlasy na vrchu mierne uhlaďte dozadu. Zvyšok vlasov môžete podľa ich aktuálnej kondície nechať rozpustené, pokiaľ sú veľmi mastné alebo neposedné, môžete ich zviazať do pevného drdolu a vlasy ešte viac uhladiť.

Čelenka ako záchrana
Pokiaľ máte vlasy v katastrofálnom stave, ale nemáte po ruke ani suchý šampón ani nemáte čas si vlasy umyť, môžete použiť širokú látkovú čelenku, ktorá najviac kritickú časť vlasov dobre zakryje. Úplne rovnako poslúži aj šiltovka alebo iná pokrývka hlavy podľa aktuálneho počasia. V prípade veľmi mastných vlasov nie je dobré čelenku dávať na zopnuté vlasy, pretože má potom tendenciu po vlasoch kĺzať do zadu.

Vysoký cop
Tento účes je veľmi rýchly a jednoduchý, napriek tomu je veľmi populárny aj u celebrít na slávnostných udalostiach. Vysoký cop sa pristane skoro každému a jeho príprava je veľmi jednoduchá. Tento účes dá najlepšie vyniknúť dlhým vlasom. V prípade, že máte vlasy veľmi mastné, cop môžete príliš neuťahovať a nechajte ho ležérne povolený smerom dole.

Užitoční pomocníci
Pokiaľ sa vám často stáva, že nestíhate svoje vlasy upraviť, kúpte si pár užitočných pomocníkov, vďaka ktorým upravíte vlasy ľahko a rýchlo. Základom pre rýchlo sa mastiace vlasy je suchý šampón, treba vyberať kvalitné, ktorý nenecháva vo vlasoch biely prášok. Ďalším pomocníkom je kvalitný lak na vlasy, ktorým účes dokonale zafixujete. K dostaniu sú tiež rôzne clip-in copy, vrkôčiky či dokonca ofiny, ktoré skrátka nacvaknete na vaše vlasy a účes je na svete.

- Reklama -pr články

Redakce doporučuje

Další články autora
4women

Najvyšší čas vymeniť vianočný stromček? Poradíme vám pri výbere

Každé Vianoce si poviete: Však ešte jeden rok to...

O luxusných hodinkách Rolex

Hodinky Rolex sú pojmom celosvetovým spojeným s mnohoročnou tradíciou...

Najrýchlejšia ponuka práce

Existuje celý rad spôsobov, ako si nájsť novú prácu...

Kvalitná zrnková káva: Akú vybrať pre tú najlepšiu chuť?

Kvalitná zrnková káva je medzi milovníkmi kávy veľmi obľúbená....