Najvyšší čas vymeniť vianočný stromček? Poradíme vám pri výbere

Date:

Každé Vianoce si poviete: Však ešte jeden rok to vydrží… No keď sa z umelého vianočného stromčeka začne sypať viac ihličia ako zo živého a vyzerá skôr ako vešiak než majestátna ozdoba Vianoc, nastal čas na kúpu nového vianočného stromčeka.

Kde sa bude nový vianočný stromček vynímať?

Pri výbere umelého vianočného stromčeka je vhodné najskôr zvážiť, kde bude mať svoje čestné miesto. Ak ho umiestnite rok čo rok do priestrannej obývačky alebo haly, určite lepšie vynikne väčší, ideálne 220 cm vysoký vianočný stromček alebo vyšší. V malej miestnosti by však obrí vianočný stromček zavadzal, nehovoriac o tom, že sa tam ani nemusí vojsť, ak k jeho výške ešte pripočítame aj výšku stojana. Vezmite teda do ruky meter a pri prehliadaní ponuky umelých vianočných stromčekov si overte, ktorý produkt je ako stvorený pre vás.

Samozrejme, ak si aj vyberiete menší vianočný stromček, napríklad 180 cm alebo menší, určite nič nepokazíte. Krásna výzdoba a atmosféra u vás doma sa už o efekt postarajú. Vianoce síce nie sú o stromčeku, avšak aj vhodne zvolený a ozdobený stromček sa postará o to, aké spomienky si každý rok počas Vianoc nazbierame. Ak niekto žije sám alebo ho nenavštevujú malé deti ani blízka rodina, ktorá by sa z honosného stromčeka tešila, určite mu postačí malý vianočný stromček. Menšie druhy stromčekov sú tiež vhodné do spální, detských izieb, pracovní, spoločných priestorov firiem alebo do škôl a škôlok. Dodajú vianočného ducha všade tam, kde sa zdržiavame najčastejšie.

Ploché alebo realistické 3D ihličie?

Umelé stromčeky dnes už vôbec nevyzerajú ako umelé. Výrobcovia im vdýchli život vďaka verne pôsobiacemu 3D ihličiu, ktoré dokonca aj pichá. Takéto vianočné stromčeky majú teda len jedinú chybu, a to, že nevoňajú. Vonné esencie a sviečky však náš problém vyriešia a my sa môžeme tešiť z nádhernej vianočnej dekorácie desiatky rokov. 3D vianočné stromčeky môžu mať ihličie bližšie ku kmeňu ploché a iba konce vetvičiek realistické, ale na trhu sú aj produkty, ktoré sú pokryté kompletne 3D ihličím. Pri výbere zvážte, o aký druh vianočného stromčeka máte záujem – borovica, jedľa alebo smrek majú svoje špecifické tvary a farby. Iná farba ihličia, iná hustota či previs konárov, toto všetko pri výbere zaváži. Niektoré stromčeky môžu obsahovať aj šišky či zabudované osvetlenie.

Páčia sa vám zasnežené varianty umelých stromčekov? V priestore vytvoria romantickú atmosféru, a pokiaľ vám nejde o to, aby stromček pôsobil príliš realisticky (veď sneh do izby nepatrí), určite oceníte jeho prírodný charakter. Zasnežené vianočné stromčeky sú ideálne najmä do vonkajších priestorov, napríklad pred vchodové dvere. Určite sa však za ne nemusíme hanbiť ani v interiéri. Dizajnéri zasnežené vianočné stromčeky ospevujú rok čo rok, pretože nás spájajú so zimnou prírodou. Tak sa aj doma môžeme cítiť ako v lese alebo rovno ako v rozprávke.

Umelý vianočný stromček v kvetináči? Prečo nie? I takto sa vzbudzuje dojem, že je stromček živý. Najnovšie trendy sa uberajú práve týmto smerom. Páčia sa nám stromčeky v kvetináčoch obalených jutovým vrecom, vysoké a štíhle stromčeky, ale aj husté široké stromčeky, ktoré akoby v lese rástli len pre nás. Samozrejme, sú umelé. Ale materiálne spracované tak, aby nás tešili celé roky, preto sa oplatí do krásneho stromčeka zainvestovať.

Předchozí článek
- Reklama -pr články

Redakce doporučuje

Další články autora
4women

O luxusných hodinkách Rolex

Hodinky Rolex sú pojmom celosvetovým spojeným s mnohoročnou tradíciou...

Najrýchlejšia ponuka práce

Existuje celý rad spôsobov, ako si nájsť novú prácu...

Kvalitná zrnková káva: Akú vybrať pre tú najlepšiu chuť?

Kvalitná zrnková káva je medzi milovníkmi kávy veľmi obľúbená....

Porovnanie parametrov Perfect Privacy VPN x VPN Proxy Master: Ktorá je lepšia?

Ktorá VPN ponúka viac, Perfect Privacy, alebo je lepšie...