Najúčinnejšie cviky pre ploché brucho a správne držanie tela

Date:

Posilnenie brušných svalov vám prinesie nielen lepšiu postavu do jarných outfitov, ale taktiež zlepšuje držanie tela a znižuje bolesť chrbta. Na cvičenie vám pritom stačí pár minút bez toho, aby ste museli niekam do posilňovne. Všetky cviky hravo zvládnete doma!

Brušné svaly sú základom správneho držania tela
Posilnenie brušných svalov vám pomôže nielen vyzerať dobre, ale zosilnenie jadra tela vám pomôže v správnom držaní tela, stabilite a tiež zlepší vašu rovnováhu. Vďaka cvičeniu brucha sa tiež môžete zbaviť bolesti chrbta súvisiacich so zlým držaním tela. Dobrou správou je, že na posilnenie brušných svalov a svojho jadra nepotrebujete ani členstvo v posilňovni, pretože väčšinu cvikov zvládnete hravo doma. Brušné svaly by ste mali cvičiť aspoň dvakrát až trikrát týždenne, aby ste dosiahli viditeľné výsledky. Brušné svaly veľmi rýchlo regenerujú, môžete ich preto cvičiť aj denne.

Cvik 1
Ľahnite si na chrbát s kolenami pokrčenými v uhle 90 stupňov, o zem sa opierajte iba pätami. Udržujte kolená pokrčené a potom natiahnite jednu nohu bez toho, aby ste sa dotkli podlahy. Potom sa vráťte späť do východiskovej polohy. Opakujte na každú nohu desaťkrát.

Cvik 2
Ľahnite si na chrbát a napnite nohy smerom k stropu v uhle 90 stupňov. Potom natiahnuté nohy pomaly pokladajte na zem. Snažte sa, aby trvalo aspoň 5-10 sekúnd, než sa dotknete zeme. Potom sa vráťte do východiskovej pozície a cvik opakujte. Celkom vykonajte desať opakovaní.

Cvik 3
Postavte sa rovno a ruky dajte nad hlavu. Potom zdvihnite jedno koleno smerom k trupu a spojené ruky dlaňami spustite ku kolenu. Dotknite sa kolena a potom vráťte nohu aj ruky do východiskovej pozície. Cvik opakujte desaťkrát na každú stranu.

Cvik 4
Oprite sa jedným lakťom o zem a zdvihnite telo bokom smerom k stropu tak, aby ste sa opierali o zem iba lakťom a chodidlom. Telo držte v rovnej pozícii tzv. bočnej dosky. Potom spustite bok bližšie k zemi tak, aby sa takmer dotkol zeme a so zapojením brušných svalov sa opäť vráťte do pozície dosky. Cvičenie opakujte desaťkrát na každú stranu.

Cvik 5
Posaďte sa rovno na zem a pokrčte kolená. Potom zdvihnite nohy do výšky približne jedného chodidla nad zem a zapojte brušné svaly. Špičky chodidiel smerujú k stropu. Potom otočte hornú časť tela na jednu stranu, ruky pritom zopnite alebo v nich držte pevne loptu a vytočte sa nimi do strany, kam točíte trupom. Opakujte to isté na druhú stranu. Vykonajte desať opakovaní na každú stranu.

Cvik 6
Postavte sa s nohami široko od seba a spustite sa do drepu. Ruky si dlaňami oprite zozadu o hlavu a potom urobte úklon k do strany ku kolenu. To isté opakujte aj na druhú stranu. Cvik vykonajte desaťkrát na každú stranu.

Cvik 7
Ľahnite si na chrbát s rukami za hlavou a kolenami pritiahnutými k hrudníku. Potom natiahnite nohy tak, aby sa vznášali asi pol metra nad zemou. V tejto pozícii vydržte niekoľko sekúnd. Potom sa vráťte do východiskovej polohy a cvik opakujte. Vykonajte desať opakovaní cviku.

- Reklama -pr články

Redakce doporučuje

Další články autora
4women

Najvyšší čas vymeniť vianočný stromček? Poradíme vám pri výbere

Každé Vianoce si poviete: Však ešte jeden rok to...

O luxusných hodinkách Rolex

Hodinky Rolex sú pojmom celosvetovým spojeným s mnohoročnou tradíciou...

Najrýchlejšia ponuka práce

Existuje celý rad spôsobov, ako si nájsť novú prácu...

Kvalitná zrnková káva: Akú vybrať pre tú najlepšiu chuť?

Kvalitná zrnková káva je medzi milovníkmi kávy veľmi obľúbená....