Nasypte si do kávy toto korenie. Vznikne zázračný koktail, ktorý vás zachráni pred cukrovkou a rakovinou

Date:

Káva predstavuje nesmierne obľúbený nápoj, ktorý má navyše množstvo výhod. Okrem toho, že nám poskytne potrebnú energiu, dokáže tiež pozitívne pôsobiť na zdravotný stav. Už celý rad štúdií ukázal, že sa v káve skrývajú zlúčeniny, ktoré sa priaznivo podpisujú na fungovanie ľudského organizmu.

Nie je ale káva ako káva. Samotný nápoj je vynikajúci, avšak ľudia majú vo zvyku ho najrôznejším spôsobom dochucovať, či už mliekom alebo cukrom. To pochopiteľne nie je ideálne, pretože sa tak mnoho výhod mení na nevýhody.

Nie je však pravdou, že by sme do kávy nemohli na vylepšenie chuti pridať vôbec nič. Naopak, nájdeme veľmi zaujímavú prísadu, ktorú si môžete kávu ozvláštniť. A to nie je všetko. Vďaka tomu získa káva po zdravotnej stránke nový rozmer.

Nejde o nič iné ako o škoricu. Ako uvádza štúdia publikovaná v časopise Diabetes Care, práve toto korenie je schopné znížiť hladinu zlého cholesterolu o nemalých 27 %. Dlhodobá konzumácia škorice potom zníži krvný cukor až o tridsať percent. Podľa vedcov je to práve škorica, ktorá pôsobí preventívne proti rozvoju cukrovky. Korenie taktiež znižuje systolický a diastolický tlak.

Skvelý účinok proti rakovine
Aby toho nebolo málo, škorica významne redukuje aj riziká rakoviny. Podľa Národného ústavu v Indii sa totiž môže pochváliť protizápalovými vlastnosťami. A sú to pritom práve zápaly, ktoré často vedú k tomu, že sa v tele rozvinie rakovinové bujnenie.

Štúdia zverejnená v časopise Science Heritage Journal informuje o tom, že škorica obzvlášť znižuje riziko rakoviny prsníka a pľúc. Práve s kávou sa tento efekt násobí, pretože aj u nej boli zistené podobné vlastnosti.

- Reklama -pr články

Redakce doporučuje

Další články autora
4women

Najvyšší čas vymeniť vianočný stromček? Poradíme vám pri výbere

Každé Vianoce si poviete: Však ešte jeden rok to...

O luxusných hodinkách Rolex

Hodinky Rolex sú pojmom celosvetovým spojeným s mnohoročnou tradíciou...

Najrýchlejšia ponuka práce

Existuje celý rad spôsobov, ako si nájsť novú prácu...

Kvalitná zrnková káva: Akú vybrať pre tú najlepšiu chuť?

Kvalitná zrnková káva je medzi milovníkmi kávy veľmi obľúbená....