Osvedčené kombinácie potravín, vďaka ktorým schudnete oveľa rýchlejšie

Date:

Chcete chudnúť rýchlejšie? Potom stavte na osvedčené kombinácie potravín, ktoré vám pomôžu zhodiť prebytočné kilá, zbaviť sa brušného tuku a rozprúdi váš metabolizmus. Zistite, ako vám pri vašom úsilí pomôže ovsená kaša s čučoriedkami, vajíčka so špenátom a ďalšie potraviny.

Ovsená kaša s čučoriedkami
Ideálne raňajky, ak ste sa rozhodli zhodiť prebytočné kilá? Jednoznačne ovsená kaša s čučoriedkami, ideálne poprášená trochou škorice. Podľa vedeckých zistení vysoké množstvo nerozpustnej vlákniny obsiahnutej v ovsenej kaši dokáže zahnať pocit hladu na dlhú dobu. Také raňajky vás poriadne zasýtia, a vy tak nebudete siahať po (často nezdravých) desiatach. A prečo ju kombinovať práve s čučoriedkami? Štúdia vedcov z univerzity v Michigane skúmala vplyv čučoriedkového prášku primiešaného do jedla na laboratórne myši. Zistilo sa, že myši, ktoré „baštili“ čučoriedkový prášok po dobu 90 dní, mali vo výsledku vyšší úbytok brušného tuku ako kontrolná skupina myší, ktorá ho nedostávala. Ideálnym posypom je škorica, bolo preukázané, že má priaznivé účinky na hladinu glukózy.

Vajíčka so špenátom
Pokiaľ ide o zdravú desiatu, ktorú si dať počas dňa, ak chudnete, stavte na vajíčka so špenátom, ideálne ich ešte pokvapkajte avokádovým olejom. Vajíčka sú cenným zdrojom bielkovín, a navyše obsahujú tzv. arginín. Výskum publikovaný v Journal od Dietary Supplements dospel k záveru, že obézne ženy, ktorým bola táto aminokyselina počas 12 týždňov podávané, schudli v priemere o 7 centimetrov a zhodili 6,5 kila. Ideálne je dopriať si vajíčka so špenátom bohatým na vlákninu, ktorá dokáže spoľahlivo zahnať hlad. Navyše sú v ňom obsiahnuté tzv. tylakoidy, počas jednej štúdie sa ukázalo, že skupina konzumujúca špenát mala lepšie výsledky ako skupina, ktorá ho nejedla. Všetko pokvapkajte avokádovým olejom, ten zlepšuje prietok krvi do svalov počas cvičenia.

Losos s jogurtovou omáčkou a batátmi
Aký obed si dopriať, aby zasýtil, pomáhal budovať svalovú hmotu a bol zdravý? Stavte na losos v kombinácii so sladkými zemiakmi a (ideálne) jogurtovou omáčkou. Nie je náhodou, že losos býva neoddeliteľnou súčasťou diétnych jedálnych lístkov. Už v roku 2007 bola publikovaná štúdia vo vedeckom časopise Journal od Obesity, v ktorej boli popísané účinky konzumácie lososa na skupinu obéznych mužov. Tí, ktorí mali diétu doplnenú o lososa, schudli viac ako druhá skupina, ktorá síce tiež mala diétny jedálniček, ale rybu nekonzumovala. Existujú aj určité dôkazy, že konzumácia stravy s vyšším obsahom bielkovín môže vášmu telu pomôcť spáliť viac kalórií, na bielkoviny je losos obzvlášť bohatý. Lososa je dobré kombinovať s batátmi, tie zaženú hlad na dlhú dobu. Jogurtová omáčka je zase ľahká, hodí sa k rybám a má v sebe vápnik, vitamín C a bielkoviny.

Na pitie ideálne zelený čaj s citrónom
Každý vie, že ideálne je piť čistú vodu, najmä ak sa snažíte schudnúť, ale aké ďalšie nápoje je možné tiež označiť za vhodné pri diéte? Rozhodne je to zelený čaj s citrónom. Zelený čaj je učineným „zázrakom“, pokiaľ ide o zhadzovanie prebytočných kíl. Pomôže rozprúdiť váš metabolizmus, reguluje hladinu cukru v krvi a taktiež je to účinný pomocník v boji s brušným tukom, pomáha ho rýchlejšie odbúravať. Odporúča sa ľuďom, ktorí majú vysokú hladinu cholesterolu. Určite si ho vypite s citrónom, ktorý obsahuje pektín a polyfenoly, tieto látky taktiež napomáhajú chudnutiu.

- Reklama -pr články

Redakce doporučuje

Další články autora
4women

Ako byť štíhla aj bez cvičenia vďaka jarnému detoxu

Jar sa pomaly hlási o slovo, ale vy sa...

Koľko hodín spať, keď máte 18, 30 alebo 65 rokov, aby vaše telo regenerovalo?

Spánok je nevyhnutná súčasť vášho života a potrebujete ho...

Vyskúšajte cvičenia, ktoré vás ochránia proti najčastejším chorobám.

Osteoporóza, depresia, bolesti chrbta: s vekom sa zvyšuje riziko...