5 tipov, ako schudnúť brucho

Date:

Vystúpené bruško trápi nejednu z nás. V zime ho ukryjeme do mikiny alebo huňatého svetra, s nástupom jarného a letného počasia nastáva problém. Mikiny, svetre a zimné bundy nahradia tričká, šaty, sukne, tielka a následne aj plavky, v nich už ho neskryjeme. Ste na tom podobne a rada by ste schudla bruško? Čítajte ďalej!

Bruško patrí medzi najproblémovejšie partie
Závidíte každej žene, ktorá sa môže pochváliť pevným a vyrysovaným bruškom, zatiaľ čo to vaše je vystúpené a okolie si často myslí, že ste v očakávaní? Nie ste v tom sama, bruško trápi nejednu z nás. Je jednou z najproblémovejších partií, na ktorú len cvičenie sedov lehov stačiť nebude.

Práve v oblasti bruška sa často ukladá podkožný tuk, takže nie je nič ťažké pár centimetrov nabrať. Zbaviť sa ich je už o poznanie náročnejšie, keď na to ale pôjdete múdro, zvládnete to!

Viete, že keď sa vám nepodarí schudnúť celkovo tuk z bruška nezmizne? Chudnúť len jednu partiu jednoducho nejde, tuk z bruška navyše pôjde dole až ako posledný.

Tip číslo jedna: Začnite pri jedálničku
Keď príde reč na chudnutie, a je úplne jedno aké partie, nezaobíde sa to bez úpravy stravovacích návykov. Práve nevhodný spôsob stravovania je často príčinou toho, že sa tuk v oblasti bruška vôbec usadzuje, takže je logické, že keď to chcete zmeniť, musíte začať pri strave.

Jedzte pravidelne v priebehu celého dňa. Ráno začnite deň raňajkami, pokračujte desiatou, obedom, desiatou a večerou. Kto chodí spať dlho môže pridať ešte jednu porciu jedla navyše.
Pauzy medzi jednotlivými jedlami by nemali byť dlhšie ako 3-4 hodiny.
Z jedálnička vyraďte sladkosti, sladené nápoje a potraviny s vysokým obsahom jednoduchých sacharidov.
Namiesto prílohy plnej sacharidov si dajte kúsok čerstvej zeleniny alebo low carb cestoviny.
Jedzte zdravé tuky, nájdete ich napríklad v avokáde a olivovom oleji, skvelým zdrojom sú aj orechy a semienka.
Postrážte si príjem vlákniny, ktorá má schopnosť absorbovať vodu, môže byť zdrojom energie a reguluje trávenie tukov a iných sacharidov.
Dbajte na dostatočný príjem bielkovín. Vďaka nim neohrozíte svoju svalovú hmotu a tiež vás zasýtia.
Jedlo si vychutnávajte, neponáhľajte.
Postarajte sa o kalorický deficit.
Nebaví vás pripravovať si jedlá a počítať pri tom kalórie a obsah jednotlivých živín? Vyskúšajte keto diétu, ktorá vám s chudnutím bruška pomôže.
pad thai
zdroj: KetoFit

Tip číslo dva: Nepodceňujte pitný režim
Dostatočný pitný režim vám s chudnutím tiež pomôže, pite ale čistú vodu alebo nesladené bylinkové čaje. Káva ani alkohol sem nepatrí.

Viete, že voda navodí pocit sýtosti, podporuje trávenie a bráni zápche? Navyše vie správny pitný režim krátkodobo zvýšiť rýchlosť metabolizmu, čo tiež nie je na zahodenie.

Tip číslo tri: Hýbte sa
Pohyb ide ruka v ruke so zdravou stravou, jedno bez druhého nemôže pri chudnutí fungovať. Zaraďte na denný poriadok pohyb. Ideálne je kardio cvičenie, ktoré rozprúdi krv v žilách a pomôže vám spáliť prebytočné kalórie. Patrí sem svižná chôdza, beh, jazda na bicykli a pod.
Chcete schudnúť brucho? Potom budete potrebovať poznať aj cviky na chudnutie brucha ako:

Pozícia dosky, kedy sa opierate o predlaktia a špičky chodidiel a telo sa snažíte porovnať vodorovne so zemou. Aby sa vám to podarilo, je potrebné zaťať svaly vrátane tých brušných. Vydržte v tejto polohe 30-60 sekúnd.
Zdvíhanie nôh v ľahu na boku. Týmto cvikom, kedy ležíte na boku, hlavu si podopierate spodnou rukou, hornú ruku zaprite dlaňou do zeme pred telom a s výdychom dvíhate natiahnuté nohy ľahko nad podložku, posilníte šikmé brušné svaly.
Skracovačky, pri ktorých ležíte na chrbte, nohy sú pokrčené v kolenách az polohy poležiačky sa hore zdvíhate tak, že lopatky oddeľujete od podložky. Potom sa vrátite do pôvodnej polohy.

Tip číslo štyri: Doprajte si dostatok spánku
Zlý spánok zvyšuje chuť na jedlo, navyše spomalí váš kľudový metabolizmus a bude chýbať priestor na uvoľnenie rastového hormónu, ktorý sa podieľa na využívaní tuku ako paliva. Každý z nás by si tak mal dopriať denne 7-8 hodín kvalitného spánku, počas ktorého telo zregeneruje a načerpá nové sily.

Tip číslo päť: Nestresujte sa
Aj stres sa môže postarať o to, že aj keď sa budete snažiť cvičiť a zdravo jesť, brucho bude stále rovnako vystúpené. Práve kvôli stresu sa často prejedáme, sme unavení a tým podporujeme ukladanie energie do tukových zásob hlavne na bruchu.

- Reklama -pr články

Redakce doporučuje

Další články autora
4women

Najvyšší čas vymeniť vianočný stromček? Poradíme vám pri výbere

Každé Vianoce si poviete: Však ešte jeden rok to...

O luxusných hodinkách Rolex

Hodinky Rolex sú pojmom celosvetovým spojeným s mnohoročnou tradíciou...

Najrýchlejšia ponuka práce

Existuje celý rad spôsobov, ako si nájsť novú prácu...

Kvalitná zrnková káva: Akú vybrať pre tú najlepšiu chuť?

Kvalitná zrnková káva je medzi milovníkmi kávy veľmi obľúbená....