Účesy a starostlivosť o vlasy pre ženy nad 40 rokov

Date:

Vhodné účesy, farby vlasov a správna starostlivosť o vlasy od 40 rokov: Kaderníci na to majú úplne jasný názor. Tu sú najlepšie tipy.

Vlasy žien nad 40 rokov
Čím sme starší, tým viac sa mení štruktúra a hrúbka vlasu. Vlasy sa trochu stenčujú a možno sú krehkejšie. O to dôležitejšie je, aby sa im dostalo správnej starostlivosti a rozpoznateľného strihu, ktorý zodpovedá tvaru vašej tváre. Lichotivý tón by ste mali voliť aj pri výbere farby vlasov – tmavé farby dajú napríklad viac vyniknú vráskam. Ale nebojte sa: Tu sú tipy, ktoré kaderníci dávajú ženám nad 40 rokov.

Ku kaderníkovi doneste fotky
Na internete je toľko inšpirácie, že kaderníci radia každej žene, aby si pred návštevou kaderníka dôkladne prezrela fotografie strihov a účesov, ktoré by chcela. Hľadajte účes, ktorý sa vám páči, a ukážte aj strih svojmu kaderníkovi. Tak hneď vie, čo by ste chceli, a môže vám presne poradiť. Pozor: Nebuďte sklamaní, pokiaľ váš obľúbený strih nebude vyhovovať tvaru vašej tváre alebo farba vlasov nebude vyhovovať vašej pleti. Dobrý kaderník to vie vopred a navrhne skvelú alternatívu.

Majte odvahu na krátke vlasy
Pixie strihy a krátke mikádo lichotia tvárou. Postupom času mnoho žien získa výraznejšie lícne kosti, ktoré sú optimálne zinscenované s krátkymi vlasmi. Tak si pokojne odstrihnite hrivu a skúste divoký krátky zostrih.

Skúste predĺženie
Od 40. roku veku sa mení vlasová štruktúra a naše vlasy rednú. Preto je predlžovanie vlasov dobrou alternatívou, ako účes zahustiť a znova pôsobiť objemnejšie. Uistite sa, že používate predlžovanie ľudských vlasov a nechajte si ich nasadiť profesionálom.

Svetlejší odtieň vlasov začína od štyridsiatky
S vekom pleť stráca jas. Nefarbite si vlasy na príliš tmavú farbu, aby kontrast nebol príliš výrazný. Je lepšie sa rozhodnúť pre teplejší odtieň, ktorý dokonale ladí s farbou vašej pleti. Alternatívou, ak si nechcete zosvetliť (tmavé) vlasy, sú svetlejšie melíry.

Správna starostlivosť je základ
Rovnako ako svojej pokožke, aj vlasom by ste mali po 40. roku dopriať tú najlepšiu možnú starostlivosť. Najlepšie je nechať si poradiť od svojho kaderníka, ktorý dokáže vaše vlasy najlepšie posúdiť. Okrem šampónu a kondicionéra sa určite oplatí používať doplnkové výživné masky a oleje, ktoré sa o vlasy optimálne starajú. Keď si vlasy fénujete, je najlepšie použiť guľatú kefu, ktorá vlasom dodá ďalší objem.

Nezabudnite
Dobrý objemový šampón oživí vlasy bez života a dodá im novú dynamiku. Výživný vlasový olej na končeky chráni namáhané dĺžky vlasov pred lámaním. Guľatá kefa poskytuje extra objem pri fénovaní.

- Reklama -pr články

Redakce doporučuje

Další články autora
4women

Zahaľte sa do farieb jesene – poradíme vám, ktoré sú tie najkrajšie

Leto sa chýli ku koncu a nadvládu nad počasím preberá...

Zakladateľ pochádza zo skromných pomerov

Značka Cartier je synonymom luxusu, ale jej zakladateľ sa...

Mýty o inkontinencii, ktorým neverte

Únik moču je veľmi nepríjemným problémom a diskusia o...

Kyselina hyalurónová: Vyhladí vrásky a osvieži pleť

Starnutie pleti zatiaľ veda zastaviť nevie. Dobrou správou ale...