Porovnanie parametrov Perfect Privacy VPN x VPN Proxy Master: Ktorá je lepšia?

Date:

Ktorá VPN ponúka viac, Perfect Privacy, alebo je lepšie dať prednosť AzireVPN? Obe VPN sme porovnali z niekoľkých hľadísk, pričom výsledok porovnania je 7/10 – 7,2/10.

Rýchlosť sťahovania a nahrávania PerfectPrivacy VPN : Azire VPN, Ktorá je lepšia?

Prenosová rýchlosť je jedným z najdôležitejších parametrov VPN, nevynímajúc Perfect Privacy a Azire VPN.

Priemer downloadu pri prvej VPN dosiahol 482 Mb/s, priemerný výsledok druhej VPN bol 44 Mb/s. Perfect Privacy VPN bola o 438 Mb/s rýchlejšie ako AzireVPN.

Nameraný upload PerfectPrivacy VPN činil 236 Mb/s. Azire VPN dosiahla hodnotu 7 Mb/s, kvôli tomu je o 229 Mb/s pomalší.

Parameter rýchlosť odozvy dosiahol pri prvej VPN hodnotu 85 ms. Pri druhej AzireVPN skript nameral 165 ms. Pre rýchlosť odozvy platí, že nižšia hodnota je výhodnejšia, teda PerfectPrivacy VPN bola o 80 ms lepšie.

Priebežný výsledok Perfect Privacy VPN – AzireVPN robí 8/10 – 3/10.

Darí sa Perfect Privacy VPN prehrávať seriály z Netflixu?

Dostatočná rýchlosť downloadu je dôležitá pre bezproblémové odblokovanie Netflixu, Perfect Privacy túto možnosť nemá. Pre odblokovanie väčšinou stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, Azire VPN odblokovať Netflix má.

VPN môžete tiež použiť aj na odblokovanie videí, ktoré sú v SR nedostupné, pričom, Azire VPN takú schopnosť zahŕňa. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube obsahuje.

Medzi ďalšie dôležité funkcie VPN patrí ochrana pred únikom DNS, multi-hop pripojenia a blokovanie trackerov. Napríklad taká Perfect Privacy VPN ponúka DNS ochranu a AzireVPN napríklad nezahŕňa whitelist (zaradenie stránok na bielu listinu).

V porovnaní funkcií VPN je výsledok 8/10 vs. 10/10.

Ako si stojí Perfect Privacy VPN v ponuke počtu krajín a serverov?

Príliš málo serverov môže byť predzvesťou nízkej rýchlosti, PerfectPrivacy VPN má v správe 58 serverov, v ponuke Azire VPN sme napočítali 6000 serverov. Prvá menovaná ich tak ponúka o 5942 menej .

Podobne dôležitý je počet krajín, kde sú servery, u AzireVPN bol 34. Druhá porovnávaná VPN ponúka 23, čiže o 9 viac. Tu tak víťazí.

Dôležitý je aj počet zariadení, ktoré môžu VPN súčasne používať a ktorých Perfect Privacy VPN zvláda neobmedzene. AzireVPN v jeden moment pripojí 5 zariadenia. Prehľad všetkých parametrov nájdete v článku porovnania VPN.

Ktoré platformy ponúkajú Perfect Privacy VPN a aké podporuje Azire VPN?

Podporované zariadenia sú asi najdôležitejším parametrom VPN, Perfect Privacy VPN zvládne zariadenia so systémom Android a pokrýva prístroje iPhone. Druhá AzireVPN operačný systém iOS zvláda, Android OS vie bez problémov kryť.

Za zmienku stoja aj informácie o sídle VPN, pretože tamojšou legislatívou sa riadi prípadné zdieľanie informácií o užívateľoch s políciou. Perfect Privacy VPN bola založená vo Švajčiarsku. Spoločnosť prevádzkujúca druhú z porovnávaných VPN má sídlo vo Švédsku.

Rozhranie Perfect Privacy VPN nie je v slovenčine, AzireVPN slovensky tiež nie je.

V hodnotení platforiem dosiahla Perfect Privacy VPN skóre 8/10, Azire VPN získava hodnotenie 10/10.

Cena Perfect Privacy VPN vs. Azire VPN

Azire VPN je možné predplatiť už za 3,26 € mesačne, druhú z VPN môžete mať už od 9,01 € mesačne. Známka za pomer cena/funkcia je 1z 10, respektíve 3/10 pre druhú menovanú.

- Reklama -pr články

Redakce doporučuje

Další články autora
4women

Najvyšší čas vymeniť vianočný stromček? Poradíme vám pri výbere

Každé Vianoce si poviete: Však ešte jeden rok to...

O luxusných hodinkách Rolex

Hodinky Rolex sú pojmom celosvetovým spojeným s mnohoročnou tradíciou...

Najrýchlejšia ponuka práce

Existuje celý rad spôsobov, ako si nájsť novú prácu...

Kvalitná zrnková káva: Akú vybrať pre tú najlepšiu chuť?

Kvalitná zrnková káva je medzi milovníkmi kávy veľmi obľúbená....