Závesné svietidlá: Trendy v osvetlení

Date:

Závesné svietidlo je ozdobou miestnosti a zároveň veľmi dôležitým prvkom. Navodzuje atmosféru a zaisťuje dostatok svetla v priestore. Pri jeho výbere je preto zásadou číslo jedna, aby ladilo k zvyšku interiéru, ktorému môže samozrejme aj kontrastovať.

Avšak stále v podobnom štýlovom vyznení. Či už stavíte na kov, sklo alebo tkaninu či výraznú farbu, rozvážny výber dizajnovej závesnej lampy vám bude robiť radosť každý deň. Nechajte sa preto inšpirovať novinkami DesignVille v odvetví závesných svietidiel.

Svietidlo Tense od New Works
Nadýchaný oblak svetla plynúci nad miestnosťou sa môže objaviť aj u vás doma. Pokiaľ sa rozhodnete pre svietidlo Tense od značky New Works. Zavesenie na tenkých lankách je skoro nepoznateľné, čo ešte viac podporí ľahký dojem designu. Eliptický tvar svietidla je potiahnutý recyklovanou textíliou zvanou Tyvek, ktorá svetlo tlmí a miestnosti dodá éterickú atmosféru.

Lampy Satellite ako pocta vede
Päťdesiate roky minulého storočia boli naplnené vedeckými pokrokmi, ktoré sa odrazili aj v kolekcii Satellite od Gubi. Atypickou technikou, ktorá vtedy novo dovoľovala ohýbať kov do tvarov pripomínajúcich rozvlnenú látku, sa nechal inšpirovať Mathieu Matégot. Výsledkom je svietidlo z pre neho typického perforovaného kovu, ktoré je zaujímavé aj v dobe, keď práve nesvieti.

Elegantné lampy Orb
Závesné aj stojacie lampy Orb od značky Bolia sa dočkali sviežich prevedení. Okrem pôvodnej čiernej sú teraz tiež v krémovo šedej, ktorá guľovitým svetelným zdrojom pristane minimálne rovnako toľko. Vďaka rozmanitým prevedeniam tak môžete zladiť hneď niekoľko zdrojov svetla.

Nová značka svietidiel Pholc
Elegantné svietidlá predáva aj značka Pholc, ktorú nájdete v portfóliu DesignVille úplne novo. Minimalistický prístup Pholc uprednostňuje kvalitu nad priehrštím rôznych produktov. A to predovšetkým tú designovú. Každé jedno ich svietidlo je preto nevšedné vizuálom a premyslené do posledného detailu. To je pekne zreteľné na príklade kolekcie svietidiel Mobil. Jednotlivé závesné svietidlá tvoria otáčajúce sa ramená, ktoré tak vytvára nespočetné množstvo konfigurácií s príjemným benefitom nasmerovania svetelného zdroja.

Za pozornosť určite stojí aj svietidlo Kandinsky, ktoré je koncepčne veľmi nevšedné. Sklenenú guľu akoby pretínala kovová priamka, na ktorej je umiestnený svetelný zdroj. Sklo v dymovom prevedení svetlo jednak rozptyľuje a taktiež vytvára zaujímavú hru tvarov.

Ak máte jasno, po akom type svietidla pátrate, určite využijete aj chytré filtre na webe DesignVille.cz.

- Reklama -pr články

Redakce doporučuje

Další články autora
4women

Najvyšší čas vymeniť vianočný stromček? Poradíme vám pri výbere

Každé Vianoce si poviete: Však ešte jeden rok to...

Ako si poradiť s výberom vodovodnej batérie

Vodovodná batéria do kuchyne či do kúpeľne nie je...

Čo nesmie chýbať ani vo vašej kancelárii

Vybaviť si kvalitne a efektívne kanceláriu všetkým potrebným nemusí...

Dajte prednosť sedačke na mieru

Sedacia súprava je bezpochyby stredobodom každej domácnosti. Okolo nej...